Logo

Exkurze do pivovaru Březňák

Exkurze do pivovaru Březňák

Ústecké pivo.

Pokud jste už někdy ochutnali velkobřezenské pivo a chcete nasát mimo jiné také jedinečnou atmosféru pivovaru, tak máte možnost prohlédnout si jeho výrobu ve všech hlavních provozech i s výkladem průvodce. Bude vám ukázána i klasická technologie vaření českého piva. Při prohlídce ochutnáte velkobřezenské pivo přímo v pivovaru a budete mít i možnost koupit si značkové sklo a suvenýry. Pivovar má otevřeno pro jednotlivce každou sobotu ve 14:30 z vrátnice pivovaru. Pro skupiny nad 10 osob jsou prohlídky možné denně, stačí se objednat na telefoním čísle +420 737 224 087, nebo na e mailové adrese josef.helebrant@heineken.com

Kdo byl Victor Cibich?

Victor Cibich, muž z etikety piva Březňák (zdroj: google)

Victor Cibich

Hodně z Vás hostů se mě ptá, kdo je ten sympaťák na etiketě piva. Je to pan Victor Cibich a jeho tvář je známá již 100 let. Poprvé se na ní objevila v roce 1906. Po roce 1945 až do roku 1990 se nepoužívala.
Victor Cibich se narodil 11. prosince 1856 v Hustopečích u Brna. Pracoval jako drážní úředník, díky čemuž se velmi často stěhoval. Oženil se 26. června 1884 v Praze s Auguste Bunzelovou. 26. října 1886 se jim narodil syn Bruno a 24. prosince 1889 syn Paul.
Do Velkého Března se Cibichovi přistěhovali 12. března 1891. Bydleli v prostorném bytě v budově nádraží. V roce 1901 se stal Victor Cibich kontrolorem rakouské severozápadní dráhy a také provozoval v pronajatých nádražních objektech drobný obchod s uhlím. V roce 1907 na svou žádost získal Victor Cibich u obce Velké Březno domovské právo a v protokolu obecního výboru je poprvé zaznamenána jeho funkce přednosty stanice Velké Březno.
Byl velmi oblíbený a když ve svých 59 letech zemřel, na hřbitov se s ním přišli rozloučit i členové hraběcí rodiny Chotků, úředníci a zřízenci státních drah, představitelé a členové místních spolků a korporací.

Jak se dostal Victor Cibich na etiketu Březňáka?

Victor Cibich byl proslulý svou velkou láskou k pivu Březňák nejen ve Velkém Březně, ale i v jeho okolí. V roce 1906 ho oslovila správní rada pivovaru s nabídkou stát se tváří piva Březňák, za což jako protihodnotu dostal doživotní rentu 30 piv týdně, kterou si dopřával v restauraci Tivoli ve Velkém Březně.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.