Logo

Apartmán Matylda – připravujeme luxus, který hotel nenabízí

Apartmán Matylda – připravujeme luxus, který hotel nenabízí

Apartmán Matylda

 

Když jsme se rozhodovali, který prostor Penzionu Komtesa kvůli rozšíření zrekonstruujeme, volba padla na rozlehlé první patro, kde je dosud pouze pokoj Bianka. Rozhodli jsme se pojmout rekonstrukci velkoryse a s novým apartmánem Matylda  přistavět k pokoji Bianka i koupelnu tak, aby hosté již nemuseli chodit přes chodbu. Touto rekonstrukcí vznikl i prostor pro kuchyňku, a sice v předpokoji Bianky. Díky novému apartmánu jsme tedy vylepšili i stávající pokoj.

Podíváte-li se na náš blog, který je součástí webových stránek, naleznete zde článek Duch, ve kterém se dočtete něco o historii místa, kde dům stojí a o historii obyvatel. Komtesa Matylda byla inspirací pro název penzionu. A jméno komtesy nás inspirovalo pro název nového apartmánu.

Prostor pro nový apartmán Matylda má rozlohu necelých padesát pět metrů čtverečních a dříve to byly pouze dvě velké místnosti. Při rekonstrukci na apartmán jsme museli vyřešit poměrně složitý úkol a sice, jak dopravit na opačnou stranu domu odpady a vodu. Nicméně se nám to povedlo, a ač se tím celá rekonstrukce velmi prodražila, věříme, že výsledek stojí za to.

Při plánování rekonstrukce a později při realizaci jsme řešili nejen kompletní změny dispozic poloviny celého podlaží, ale taky

 • přístavbu chodby (příčky, přesuny hydrantů…)
 • rekonstrukce tří koupelen
 • rekonstrukci kuchyně
 • nové elektroinstalace
 • nové rozvody vody, odpady
 • datové sítě, zabezpečení
 • nové topení
 • omítky, štuky, malby
 • podlahy vhodné pro hosty alergiky
 • dveře, zárubně
 • malby
 • a mnohé další

 

Zkrátka veškeré stavební profese jsme nechali, ať se u nás vyřádí.

Počítali jsme s tím, že jen tak máme možnost získat další úžasný prostor pro naše hosty, který mnohonásobně převýší úroveň pokojů v hotelu.

Apartmán Matylda má rozlohu 55 m2, bude dvoupokojový s kompletně vybavenou koupelnou s luxusním sprchovým koutem. Kuchyňský kout s ledničkou, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí, kde najdete vše potřebné k rychlé přípravě jídla, nebo jen občerstvení, bude součástí většího pokoje. Tento pokoj bude mít manželskou postel. Například snídani tak můžete mít do postele a podle svého gusta. V druhém, předním pokoji budou rovněž dvě lůžka, ale oddělená. Myslíme také na pracovní plochu a dostatek úložného prostoru.

Ze svých nároků nechceme slevit a novým apartmánem Matylda budeme nabízet další nadstandardní možnosti ubytování.


2 thoughts on “Apartmán Matylda – připravujeme luxus, který hotel nenabízí

  1. Vážená paní, u nás není možné ubytovat vozíčkáře. Náš penzion je vybudován rekonstrucí domu z roku 1895. Schodiště a dispozice domu nám takovou rekonstrukci neumožnila. Je mně líto, že Vám nemohu vyhovět. Mira Anna Barsa

 1. Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.