Logo

Co nového v posteli?

Co nového v posteli?

 

Co nového v posteli aneb Luxusní povlečení německého výrobce Kaeppel

vyrobené z egyptské bavlny – makosatén.

 

Milí hosté, s přicházejícím jarem vám nabízíme nejenom nový apartmán Matylda, vyšší úroveň pokoje Bianka, ale také do postelí penzionu jsme se rozhodli investovat další nemalé peníze, a to konkrétně do lůžkovin a povlečení. Náš penzion se vyznačuje tím, že nepoužíváme uniformní hotelové povlečení, ale do každého pokoje ladíme povlečení k celkovému prostředí. Design pokojů je pro nás velmi důležitý.

Mimo jiné značky používáme v Německu nejoblíbenějšího výrobce ložního povlečení, který každý rok přichází s novou a širokou kolekcí ložního prádla. Takový luxus vám hotel z mnoha důvodů nabídnout nemůže. Hotely si nemohou kvůli mandlování a zdlouhavé manipulaci dovolit zipové uzávěry. Hotely si také nemohou dovolit různobarevnou škálu povlečení kvůli praní a náročnému manipulování s prádlem kvůli třídění a výběru. V neposlední řadě je pro hotel, tedy velkokapacitní zařízení, důležitá cena, která je u povlečení tzv. hotelového, nesrovnatelně nižší. Hotelové povlečení stojí čtvrtinu ceny oproti ceně luxusního povlečení pro maloodběratele. Je to logické, protože je nutno zaplatit luxus se všemi finesami, které nabízí. Jmenujme např. materiál, zpracování materiálu, barevnost, šití, zipy.
Makosaténové povlečení, Mako-Satin, jemuž jsme opět dali přednost, ačkoliv je nepoměrně dražší, je vyrobeno ze 100% bavlny té nejvyšší kvality, která pochází, jak uvádí výrobce, výhradně z Egypta. Tato bavlna je pro svoji kvalitu ceněna díky velmi suchému podnebí, ve kterém je pěstována.
Největší důraz je kladen na kvalitu zpracování, výběr těch nejlepších materiálů a zachování módních trendů. Povlečení si i při praní a žehlení při vysokých teplotách zachovává tvar i barvu.
Hustá a jemná tkanina s hladkým lesklým povrchem, která Vás přímo pohladí, je tkaná v atlasové vazbě z jemných česaných přízí, vyrobených z kvalitních druhů dlouhovlákné egyptské bavlny. Je to velmi jemná tkanina dosahující hustoty 200-300 nití na palec čtvereční. Tato kvalita se řadí na nejvyšší evropskou úroveň. Nejnovější  povlečení je v příjemných odstínech přírodní béžové barvy v kombinaci s barvou bílou a šedou v novém módním dekoru DECO.

Toto povlečení je vhodné i pro alergiky.

Avšak pro skutečně silně alergické hosty, především na roztoče, jsme pořídili také povlečení ze speciálně utkaných bavlněných a polyesterových vláken, která vytvářejí porézní tkaninu, která nepropustí částice větší než 6ɥm (roztoč = 200ɥ 300ɥm, jeho výměšek 10ɥ 40ɥm). Pravidelné mezery mezi vlákny mají optimální mikroskopickou vzdálenost, která účinným způsobem zabraňuje průniku roztočových alergenů.

Správně volená velikost mezer mezi vlákny umožňuje prostupnost pro pot a vodní páry. Textilie pro alergiky je dokonale prodyšná (22.3l/dm /min) a respektuje přirozené tělesné mikroklima (propustnost pro vlhkost je 1280g/m/ 24h). Textilie pro alergiky minimalizuje riziko výskytu plísní a bakterií a tím zajišťuje vysoký hygienický standard.

Textilie pro alergiky je vlastně jako filtr nepropustný pro roztočové alergeny. Roztoči nemohou proniknout do lůžkovin, ani zpět. Navíc potřebují k přežití lidský kožní odpad, jehož průniku do lůžkovin povlaky brání. Tím dochází k nedostatku přirozené potravy pro roztoče a ti důsledkem této dokonalé izolace hynou.

Speciální povlečení z textilie pro alergiky účinně snižuje množství vdechovaných alergenů z lůžka. Zabraňuje akumulaci nejen roztočových alergenů, ale i zvířecích, bakteriálních a plísňových.

Přejeme vám, milí hosté, aby se vám u nás nejen líbilo, ale aby se vám i dobře spalo.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.