Logo

Ubytování pro návštevníky Labské cyklostezky

Ubytování pro návštevníky Labské cyklostezky

Dobré zprávy pro všechny cyklisty, město Ústí nad Labem podpoří výstavbu cyklostezky čtyřmi miliony. První etapa výstavby umožní bezproblémově dojet do centra města z Bukova. Jedná se o prní etapu výstavky takzvané ústecké spojky – ta umožní turistům, kteří přijedou z německé strany Krušných hor, projet bezpečně a jednoduše přes město. Pro ústečany se bude stezka dát využít na bruslení a zjednoduší ježdění na kole po městě, pro turisty to znamená možnost podívat se, že v Ústí se o ně doopravdy zajímáme a chceme aby se sem přišli podívat.

Předpokládáme, že jiné hotely a penziony mají v plánu případné německé turisty sedřít z kůže ve wellnesu na takovou úroveň, že příště pojedou kolem Ústí leda tak 300 kilometrovým obloukem. Samo sebou jako majitelé penzionu také chceme vydělávat, ale na druhou stranu jsme (na obrázku má dcera a muž) také sportovci a na kolech jezdíme hodně. Těší nás, když se někdo doopravdy přijede na ústecko podívat a jenom neprojíždí do Prahy a může od nás očekávat servis nejvyšší kvality – rádi vám bezpečně uskladníme kola a řekneme vám, kam se zajet podívat.

Sebi a Hanz - cyklisti

O cyklostezce

Kde je řeka, tam je život a tedy i zážitky.  Jednou z nejdůležitějších vodních cest Evropy je právě řeka Labe, jež v celkové délce 1154 km spojuje střed Evropy se Severním mořem. Fenoménem je, že téměř po celé délce řeky můžete být pěšky i na kole v její bezprostřední blízkosti a užívat si nekonečné pohádkové scenérie. Pokud nejste právě nejzdatnější cyklisté a nepotřebujete jen hltat kilometry, ubytování v Ústí nad labem je ideálním místem pro vyjížďky proti i po proudu. Užijete si tak ty nejkouzelnější trasy, ať už směrem k Českému Středohoří, tak i po proudu směrem k Tiským skalám a Českému Švýcarsku.

Vydáte-li se z Ústí proti proudu, kulisou Vám bude krajina unikátního reliéfu , čedičových a znělcových shluků kopců a osamocených masivů homolí a kup dávných sopek.  Jde skutečně o jedinečnou podívanou. V této krajině se navíc daří i vzácným rostlinám a živočichům, ale také vínu. Na této trase se můžete zastavit i na jednom z  nejúžasnějších hradů Střekově s otevřenou restaurací na útesu a zhlédnout tak i jedinečná zdymadla na Labi a celé údolí. Dále vás pak cyklostezka povede k impozantnímu údolí Porta Bohemica /Česká brána/. Vystoupáte-li na vrchol Kalvárie se třemi  kříži,  budete mít pocit, že se souboje Země a Vody přímo účastníte.

I v moderní době učarovala zdejší krajina mnoha umělcům. J. W. Goetheho, K. H. Máchu a malíře Emil Fillu inspirovala k jedinečným dílům. Pro zpáteční cestu můžete zvolit cyklostezky levého labského břehu nebo stezky, jež vás provedou po výhledech pravého břehu (Varhošť – Kamýk – Kalvárie). Jsou náročnější, ale bohaté na odměny ve formě středohorských panoramat a venkovských hospůdek. Varhošť /639m/ nabízí nádherný rozhled v Českém středohoří. Tento zalesněný čedičový vrch se tyčí na pravém břehu Labe zhruba 8 km od Litoměřic. Na vrcholu je rozhledna, odkud je možné zhlédnout zákruty Labe až na osmi různých místech.

Dodnes tyto vrcholy přitahují záhadology a senzibily… Nemusíte věřit na tajemné energie, ale pokud se ocitnete v srdci Českého středohoří…., možná uznáte, že …..na nich něco je.

 

 Kdybyste měli zájem o rezervaci, nebo se jenom chcete na něco zeptat kontakt je hlavní stránce. Děkujeme!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.