Logo

Knihy v Penzionu Komtesa

Knihy v Penzionu Komtesa

Milí hosté,

občas se na mne někdo z vás obrátí s prosbou, jestli nemám nějakou knížku, kterou byste si mohli přečíst nebo jen tak si počíst. Mně to mnohdy nedá a ptám se, proč chcete číst na penzionu, když jste zde třeba jen na jednu nebo pár nocí a knihu dočíst nezvládnete. A dovídám se mnoho důvodů proč číst, které vám zde pro pobavení a inspiraci popíši.

Tyto důvody také podpořily mé rozhodnutí, poskytnout na chodby a pokoje Penzionu Komtesa mnoho knih, které si můžete půjčit zdarma a při pobytu na Penzionu Komtesa si číst anebo jen tak počíst a zabavit a obohatit nejen sebe, ale i své děti.

1. Čtení, byť jen krátkou chvíli, napomáhá k následnému soustředění na pracovní úkol nebo prostě myšlenku, která od našeho mozku vyžaduje náročnou práci.

2. Čtení zvyšuje úroveň empatie. Čtete různé mezivztahové komunikace a tím obohacujete i sami sebe. Sledování filmů vám tolik nepomůže, protože nemáte dostatek času filmové sekvence tolik prožít a nepoužijete představivost.

3. Čtení obohacuje slovní zásobu nejvíce a nejpřirozeněji vás učí správné gramatice.

4. Čtení spolehlivě oddaluje degenerativní onemocnění mozku, proto mezi nejúspěšnější duševní aktivitu patří právě čtení. Nejen pravidelné tělesné cvičení ale i čtení oddaluje Alzheimerovu nemoc a stařeckou demenci. Vaše inteligence s věkem přirozeně klesá, díky čtení knih vydrží mnohem déle.

5. Čtením obohatíte svoji fantazii mnohonásobněji než přímým zážitkem z filmu.

6. Čtení z vás udělá zábavného a mnohem zajímavějšího člověka.

7. Čtením se zbavíte nespavosti. Pokud přece jen nezaberete, neprospaný čas nestrávíte bohapustým převalováním v posteli, ale smysluplně jej využijete právě čtením.

8. Čtení je levné nebo dokonce zadarmo získávané vzdělání i zábava.

9. Čtením získáte image intelektuála, který má plno témat k rozhovoru, a to nikdy není k zahození.

a naposled?

Jeden mladík mně odpověděl: „Čtení je tak francouzské a kdo by nechtěl být francouzský?“

 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.