Logo

Penzion Komtesa aneb útulné prostředí nejen doma

Penzion Komtesa aneb útulné prostředí nejen doma

Manželská postel a válenda s nočními stolky a obrazy Talantbeka Chekirova v záplavě světel v pokoji Isabela

Milí hosté,  jste neustále díky své práci nuceni opouštět svůj útulný domov a na hotelích a penzionech nenacházíte  příjemné prostředí, tzv. prostředí „opravdu jako doma“?

Protože mám za sebou mnoho let neustálého cestování a přemísťování se z hotelu do hotelu, z penzionu do penzionu a tím získaných mnoho zkušeností, snažím se u nás v Penzionu Komtesa vytvořit co nejvíce právě tu tolik postrádanou útulnost, která mi velmi často chyběla.

Dnes bych vám chtěla přiblížit díla Talantbeka Chekirova, který se narodil 15. dubna 1971 v bývalé sovětské republice Kygystán, jehož obrazy pokrývají hojně všechny pokoje a apartmány penzionu. Je zajímavým novým objevem v oblasti umění.

Chekirovovy obrazy ukazují různé aspekty krásného a dekorativního umění; jeho práce jsou výtahy jeho bohatých a široce umístěných myšlenek týkajících se ideálního pojetí krásy v malbě. Proto není překvapením, že v jeho díle jsou zastoupeny takové odlišné žánry, jako jsou krajinky a stylizované starožitnosti. Já jsem si z jeho tvorby vybrala téma žena a to hlavně proto, že koresponduje s názvem penzionu. Dalšími obrazy stejného umělce jsou s tématikou muž a žena.

Ženy, zobrazované ve výtvarném umění,
jsou téměř vždy spojovány s představou krásy, něhy, ochrany, bezpečí a nepopiratelně
symbolizují také útulné prostředí.

Ženský akt je pouze jedním z mnoha způsobů, jak ztvárnit ženu, ale jeho důležitost
vyplývá z faktu, že akt čistý nebo částečně skrytý v oděvu prochází oblastmi a slohy
v celých dějinách umění.

Talantbek Chekirov navštěvoval Státní vysokou školu umění od roku 1986 do roku 1990. V tomto období získal Chekirov podrobné poznatky v oblasti plastické anatomie, grafiky a kompozice, což zdůrazňuje jeho práci řemeslníka. V roce 1990 absolvoval Chekirov své vzdělání v oblasti výtvarných umění se specializací na divadelní malbu a konstruktivní umění. Poté ho jeho cesta vedla k světově proslulému divadlu Bolschoi v Moskvě, kde od roku 1990 do roku 1992 převzal uměleckou scénu.

Během svých cest po Evropě od roku 1992 do roku 1994 Chekirov studoval nejdůležitější díla a umělce, které mu byly během studia na vysokých školách nastíněny. Umělec v současné době žije v regionech Westfalen a Baden.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.