Logo

Pokoj Matylda – dřevěný unikát

Pokoj Matylda – dřevěný unikát

Pokoj Matylda nabízí nevšední ubytování ve stylu deco. Pokoj je stylizován a dekorován do bílých, hnědých a zlatavých barev a jejich odstínů. Díky nábytku, který je kompletně vyroben z masivního dřeva s jedinečnou povrchovou úpravou působí i přes svou velikost a mohutnost útulně. Nábytek je vyroben na zakázku a každý kus je ručně opracován, tento nábytek je jedinečný originál.

Na pokoji též budete moci využít plochou LCD televizi a samozřejmě bezplatné bezdrátové internetové připojení. Pokoj má i kuchyňské vybavení, je zde varná konvice, lednička, mikrovlnná trouba a nádobí. Koupelna tohoto pokoje je tónována do tmavě hnědých barev s kontrastní bílou a ručně vyrobeným rámem pro zrcadlo ve stylu pokoje. Ve vybavení koupelny je i velmi originální věšák. Dekoraci stěn tvoří originály obrazů Talantbeka Chekirova.

Mezi unikátní vlastnosti dřeva patří i úžasné schopnosti absorbovat toxické plyny a páry, jeho silný difúzní odpor (prodyšnost materiálu pro prostup vodní páry), akumulační schopnosti a odolnost vůči elektrostatickým nábojům apod. Nejvíce si však cením, že výroba produktů z masivního dřeva nemá žádný negativní dopad na ekologii a má pozitivní vliv na zdraví lidí. Dřevo je obnovitelná surovina. V penzionu Komtesa se samozřejmě nevyhneme napodobeninám dřeva, ale mohou být nebezpečné. V pokoji Matylda však lamino nenajdete.

Napodobeniny masivního dřeva, jako je např. lamino, dřevotříska a podobné materiály, mohou uvolňovat nežádoucí a někdy i rakovinotvorné látky, které jsou pro lidské zdraví nebezpečné (např. formaldehyd). Mnoho lidí si toto nebezpečí začíná stále více uvědomovat, a proto začínají dávat přednost přírodním a zdravotně nezávadným materiálům. Cena je samozřejmě nesrovnatelná. Masiv je mnohonásobně dražší a také zranitelnější vodou, na oděr apod., ale i když opět nákladně, je opravitelný.

Masivní dřevo je zkrátka jedinečné. Je to mnoha generacemi prověřený stavební materiál, který splňuje nejvyšší kritéria pro zdravé bydlení. Jaký máte vztah ke dřevu vy? Preferujete masivní dřevo před nábytkem z lamina? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích. Přivítáme i vaše celkové hodnocení.

Moc se na vás těšíme a věříme, že se vám u nás bude líbit.


2 thoughts on “Pokoj Matylda – dřevěný unikát

  1. Jsem rád, že jsem Vám mohl nepatrně pomoci se zařizováním tohoto krásného pokoje. Je opravdu skvělý a moc povedeně zařízený.

  2. Vážený pane, především mně bylo ctí a potěšením s vámi spolupracovat. Děkuji vám za vaše ohodnocení, které mě udělalo velkou radost. Ráda vás i vaši rodinu, či přátele, uvítám při vaší další návštěvě Ústí nad Labem. Přeji vám hodně štěstí a pracovních úspěchů.

  3. Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.