Logo

Přívoz na Labi pro turisty i hosty penzionu Komtesa

Přívoz na Labi pro turisty i hosty penzionu Komtesa

Pendlovat na řece Labi mezi Neštěmicemi a Svádovem má od jara nový katamarán. Určen bude zejména pěším turistům, in-line bruslařům a cyklistům a určitě potěší i hosty penzionu Komtesa. Svézt se ze Svádova do Neštěmic přívozem by měli už na konci dubna první cestující. Josef Třešňák se svým týmem finišuje na přípravách katamaránu, který bude brázdit řeku Labe mezi břehy.

 

 

Josef Třešňák ukazuje kanadský katamarán, který bude sloužit jako přívoz mezi Svádovem a Neštěmicemi. Foto: Petr Sochůrek

 

„Musíme ještě připevnit přístřešek a dát dřeva na komory. V Neštěmicích a ve Svádově nebudou mola jako v Círvicích a Zálezlech, takže budeme najíždět až skoro na břeh,“ vysvětlil Josef Třešňák, který bude přívoz provozovat.

Loď je bezbariérová, takže ji budou moci využívat i vozíčkáři nebo maminky s kočárky. „Jedná se o kanadský katamarán, který je vybavený nástupní rampou. Nastupovat se bude zepředu. Loď je celá z hliníku, vejde se do ní dvanáct lidí a pohánět ji budou dva motory o výkonu šedesát koní. Převážet z jednoho břehu na druhý bude možné i jízdní kola,“ řekl k technickým údajům provozovatel přívozu.

Po několika letech se vrátí do Svádova tradice, která spojovala pravý břeh s levým. „Katamarán bychom chtěli dostat na vodu začátkem dalšího týdne a začít jezdit. Osmého května je naplánované letošní slavnostní otevírání labské cyklostezky, tak bychom chtěli mít za sebou zkušební jízdy, abychom měli vše doladěné. Jízdné bude stát zhruba patnáct korun. Vzhledem k cenám pohonných hmot se na nižší cenu nedostaneme. Ze začátku budeme jezdit takzvaně na kukačku, tak jako je to ve Velkém Březně,“ doplnil Josef Třešňák a dodal: „K Neštěmicím a Svádovu přívoz patří. Pamatuji si, jak před více než čtyřiceti lety lidé z Neštěmic jezdili přívozem do Svádova pro jahody a ředkvičky. Svádováci zase do Neštěmic na nákupy do místních obchodů.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.