Logo

Proč v Penzionu Komtesa nekouříme

Proč v Penzionu Komtesa nekouříme

Milí hosté,

je mně naprosto jasné, že vám kuřákům nekuřácký penzion radost neudělá. Umím si to představit.

Přijedete z velké dálky, absolvujete proces hledání, parkování, ubytovávání, proces placení a konečně si myslíte, že si odpočinete, dáte si pivko, vínko, koňáček, položíte se na postel a dopřejete si ten vrchol slasti… potáhnete zapálenou cigaretku nebo doutníček… a nic! Na pokoji nenajdete ani popelník ani zapalovač. A ještě na vás výhružně zírá přeškrtnutá cigareta a z každého koutku voní osvěžovač, zdi nemají nažloutlý nádech a záclony, závěsy a všechno ostatní hezky a svěže voní.

Fuj, to je hnus, pomyslíte si. A jste naštvaní a nejraději byste se otočili a hledali útulný smradlavoučký, zažloutlý a mile umolousaný pokojíček, kde by vám ani popelník přetékající starými vajgly nevadil.

A to ještě na vás kuřáky  ze všech stran, dokonce i od vlády, kterou jste si sami vybrali, prší zákazy, příkazy a nařízení a dokonce argumenty, proč byste měli s kouřením praštit.

Nekuřáci, zdravotníci a abstinující kuřáci zuřivě dělají vše proto, aby kouření vyhladili z povrchu zemského. Všichni vědí nejlíp, co je pro vás dobré a co máte mít rádi.

A já? Klidně si kuřte. Já vás rozhodně nebudu  nabádat, abyste přestali. Dokonce vám zde napíši spoustu důvodů proč kouřit.

Ale nemohu dovolit diskriminovat nekuřáky, děti, zvířata a i mne, coby majitele penzionu. Proč? Protože pokud dovolím kouření na pokojích, bude se ubytovávat jen 10-15 % hostů. Tudíž bych musela cenu pokojů až 5x zvýšit. Přesto by toto zvýšení nepokrylo náklady na praní, čištění a dvakrát tak časté malování, obnovu, rekonstrukci a celkovou prosperitu. Dále, moji milí kuřáci, velmi často propálíte nábytek, peřiny a povlaky a popel  pro vás není nečistota. Často vám nevadí sypat popel a nedopalky do talířů, hrníčků a skleniček se zbytky pití. Při průvanu rozprostřený popel po lůžkovinách, koberci a nábytku je pro vás součástí dekorace. 

 

 

Ale jen málokdo je ochoten prostředí znečištěné kouřením tolerovat, ať už kvůli svému zdraví, zdraví svých dětí nebo úrovni bydlení.

A protože tito lidé chtějí své zdraví a prostředí, v němž bydlí chránit, kuřte, prosím, ve dvorním traktu Penzionu Komtesa. Prostě těch pár schodů seběhněte a pokuřujte na čerstvém vzduchu, kde nikoho nebudete obtěžovat a nic ničit, protože chápu, že kouřit prostě musíte.

A taky vím proč? Protože:

1. Pokud nebudete kouřit, budete mít nepředstavitelnou potřebu stále něco pojídat. Nakoupíte si, byť na jednu noc, plnou ledničku a do rána ji spolehlivě vyjíte. Budete přibírat na váze a tučnět a tučnět, zvláště po padesátce.  Budete obézní a bude vám hrozit minimálně infarkt. Buď tedy budete kouřit a zemřete na rakovinu kdečeho, anebo přestanete kouřit a zemřete na kdeco taky, protože nekuřáky a příznivce zdravého stylu života zabíjí právě strach z kouření a nezdravého stylu života. Pokud vám kouření chutná, pak si alespoň dobu před smrtí užijete.

2. Protože nic nemá tak stimulační a relaxační účinek jako nikotin obsažený v cigaretách.

3. Kouření pomáhá nalézat kamarády, prostě sbližuje lidi. Pokud řeknete, že si jdete zakouřit, přidá se k vám spousta zcela neznámých lidí a při kouření si popovídáte jako nikdy jindy. Protože minimálně jednu věc již máte společnou.

4. Což teprve, když musíte na něco nebo někoho čekat. Znám spoustu lidí, kteří mně na otázku co nejvíce nesnáší, okamžitě odvětí čekání. Čekání na kolegu, který se musel vrátit pro mobil, manželku než se namaluje, šéfa, než se rozhodne apod., si zpříjemníte cigaretou. A ještě vás naštve, když jim to trvá kratší dobu, než vykouření cigarety.

5. Kouření vám dodává auru důležitosti, vypadáte zaneprázdněněji.

6. I doktorka Cajthamlová přiznává: „Jediná moje závislost je na cigaretách. Kouřím od 27 let, od doby, kdy jsem vysadila aktivní sporty. Začala jsem sloužit noční a pohyb, moji endorfinovou drogu, nahradil nikotin.

Zdroj: ona.idnes.cz

7. Se stále více zakazovanou cigaretou je váš vzhled mnohem sebevědomější než s plastovou vaničkou plnou naklíčené cizrny.

8. Nová britská studie se zaměřila na pozitivní účinky nikotinu a vědcům z King´s College v Londýně se podařilo zjistit, že nikotin zvyšuje kapacitu paměti a usnadňuje učení. Podle prvních testů by nikotin mohl minimálně oddálit nástup Alzheimerovy choroby. Dnes se již ví, že funguje jako stimulant a zvyšuje hladinu adrenalinu v krvi.

9. Absťák vám způsobí, že budete trpět jako zvířata, budete se potit a třást, budete nervózní, nesoustředění, nezvládnete stres.

10. Krabička cigaret vás vyjde na stovku, naplnit ledničku na pět set.

11. Už se na Vás, moji milí hosté, těším, až se sejdeme ve dvorní traktu na cigárku. Vzhledem k množství, které kouřím, jsem tam často.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.