Logo

Železniční muzeum a Zubrnická lokálka

Železniční muzeum a Zubrnická lokálka

 

 

 

Železniční muzeum Zubrnice je otevřeno pro své návštěvníky již od roku 1996. Tento úžasný prostor vznikal postupně a ještě dnes je stále doplňován o různé sbírkové kusy, takže pokud jej návštěvník shlédne podruhé, potřetí, vždy nalezne něco nového a jedinečného. V muzeu tak získáte veliké množství  informací z železniční historie. Velkým lákadlem pro dospělé i děti je možnost svezení se na pákové drezíně,  zažít pravý letecký poplach nebo jen tak v klidu nasávatjedinečnou a kouzelnou atmosféru při pohledu na scenerii českého středohoří, která je umocněná zachovalou lidovou architekturou Zubrnického skanzenu.

Ve vybraných dnech během roku rovněž muzeum slouží jako konečná stanice historických motorových vlaků z Ústí nad Labem Střekova.

Co vám nabízí železniční muzeum Zubrnice

Stálá expozice o historii a současnosti místní dráhy Velké Březno – Verneřice – Úštěk se nachází v prostoru bývalého nádražního skladiště zboží. K vidění jsou staré fotografie, dokumenty, různé železniční „drobnosti“ související s historií této dráhy. Srdcem expozice je funkční modelové kolejiště stanice Levín v měřítku 1:45.

V nádražní budově je dále umístěna dopravní kancelář s dobovým vybavením a čekárna pro cestující. Zajímavostí je replika zvonkového návěstidla zvaného číňan.

Historické drezíny, jsou trvale deponovány v dřevěné remíze vedle nádraží, kde si je můžete prohlédnout a seznámit se s vývojem těchto zajímavých vozidel.

Tématické expozice umístěné v železničních vozech mapují vývoj osvětlení na železnici a nejrůznější pomůcky.
Druhá tématická expozice je věnována ukázkám zabezpečovacího zařízení. V této expozici se nachází i historické zabezpečovací zařízení ze stanice Velké Březno.
Na kolejích můžete například spatřit unikátní kolejový jeřáb z roku 1877, výsypný vůz Talbot z roku 1931, motorovou lokomotivu T 201.901 z roku 1916, služební vůz z třicátých let a jiná kolejová vozidla.

Ve vstupním voze lze zakoupit vstupenky do železničního muzea a jízdenky pro historické jízdy.
Naleznete zde informace k připoravovaným akcím a platný jízdní řád pro muzejní jízdy na muzejní železnici Ústí nad Labem – Zubrnice.
Je pro Vás připravena široká nabídka upomínkových předmětů a i malá možnost občerstvení.

Muzeum je turistickým známkovým místem. Lze zde koupit známku s číslem 666.
Dále je možno koupit tématické pohledy, turistickou vizitku,  pamětní hřeb, pamětní minci(Pamětník), štítek na hůl a další upomínkové předměty.

Fotografie a informace o Muzeu byly použity z z webových stránek http://zubrnickazeleznice.cz/, zde milí hosté naleznete mnohem více informací.

Tak štastnou cestu a pěkné zážitky

přeje za

Penzion Komtesa Mira Anna Barsa


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.