Logo

ZOO v Ústí nad Labem

ZOO v Ústí nad Labem

Milí hosté, Zoologická zahrada v Ústí nad Labem se nachází v městské části Krásné Březno. Areál je situován do jedinečného přírodního prostředí na svahu Mariánské hory.

Předchůdcem dnešní zoologické zahrady byla ptačí rezervace, kterou v těchto místech od roku 1908 postupně budoval významný ústecký podnikatel a milovník přírody pan Heinrich Lumpe. Proto se mu také říkalo Lumpepark. Po 2. světové válce se rezervace přeměnila na zookoutek, který se postupně utvářel v dnešní zoologickou zahradu rozmístěnou na ploše o současné rozloze 26-ti hektarů.

Pestrý život v ústecké ZOO

Návštěvníci zde mohou spatřit více jak 1.300 zvířat z 240 různých druhů. Mnoho z nich patří k velmi vzácným. Za všechny jmenujme orangutana bornejského, levharta mandžuského, parosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského. Pro návštěvníky ZOO je zde připraveno, zejména v letní sezóně, velké množství předváděcích akcí, jako cvičení lachtanů, procházka a cvičení slonů, „Medový strom“ pro malajské medvědy, krmení tuleňů a surikat, projížďky na ponících a mnohé další.

Cvičení slonů, Dny: denně Hodiny: 14:30
Co všechno umí naše slonice Kala a Delhi?

Krmení lemurů, Dny: so + ne + sv. Hodiny: 11:30
Průchozí výběh pro lemury kata nabízí pohled na tyto madagaskarské poloopice z bezprostřední blízkosti.

Krmení surikat, Dny: denně Hodiny: 12:45
Přijďte se podívat, jak jsou africké šelmičky při krmení čiperné.

Krmení orangutanů, Dny: denně Hodiny: 10:15
Orangutani hledají ukrytou potravu – zábava pro ně i pro Vás!!!

Krmení orangutanů

 

 

Krmení piraň, Dny: sobota Hodiny: 12:00
Jak se krmení našich piraň liší od napínavých trillerů v televizi či v kině?

Krmení tuleňů, Dny: denně mimo út Hodiny: 10:00; 15:30; 17:30
Přijďte se přesvědčit, jak rychle dokáže spolknout tuleň rybu?

Medový strom pro Malajské medvědy, Dny: so + ne + sv. Hodiny: 12:30
Šikovní medvědi lezou po velkých kmenech a hledají dobrůtky.

Procházka slonů po ZOO, Dny: denně Hodiny: 11:30 (s půlhodinovou tolerancí)
Potkali jste se někdy se slonem? U nás se Vám to klidně může stát!

Procházka slonů

Procházka slonů

 

 

 

Jízda na ponících, Dny: so + ne + sv. Hodiny: 13.00–17.00 hodin
Jízda na koni, byť miniaturním, je pro mnohé děti prvním bezprostředním kontaktem s živým zvířetem!

 Jízda na ponících
Dále jsou zde různé pavilony, např. slonů, šelem, akvárií a terárií.Ústecká zahrada je pojata velkoryse i co se týče atrakcí pro návštěvníky. Kromě dětských hřišť, kontaktní zoo, stánků s občerstvením a prodejny suvenýrů tu je také minigolf, dinosauří stezka a komplex tobogánů. K dopravě po části areálu lze také využít vláčku.

ZOO vláček

Vláček přepravuje zájemce od vstupní pokladny z Drážďanské ulice k hornímu vstupu či naopak.

Vláček je od dubna v provozu během víkendů (za předpokladu příznivého počasí).

Zoovláček nejezdí okružní jízdou okolo výběhů a expozic ve spodní části zoo, protože cesty jsou zde příliš úzké. Účelem je přepravit malé i velké návštěvníky pohodlným způsobem do horní části zoo. Tím jim umožní nejen překonat velké převýšení (93 metrů) mezi spodním a horním vchodem, ale znamená i novou atrakci, kterou cesta vláčkem představuje zejména pro děti. Celá souprava je složena z mašinky a tří otevřených vagónků, které mohou najednou přepravit téměř 40 pasažérů. Vláček jezdí na jaře a na podzim většinou pouze během víkendů, ale o prázdninách je v provozu každý den cca od 10:00 do 17:15 hodin, provozní doba závisí zejména na počasí. Je třeba počítat s polední přestávkou mezi 11:00 a 11:45 hodinou, důvodem této bezpečnostní pauzy je procházka slonů po zoo. V zimě je provoz vláčku omezen a řídí se podle momentálních povětrnostních podmínek.

PŘÍPLATEK ZA VLÁČEK:

Dítě, student, důchodce, kočárek, pes – 20 Kč

Dospělá osoba – 30 Kč

ZOO vláček

 

Netradiční zážitkové programy v zoo

Chcete si splnit svůj dětský sen? Chcete se dostat do bližšího kontaktu s některými druhy zvířat? Chcete si vyzkoušet práci chovatele v zoologické zahradě? Chcete někomu věnovat neobvyklý dárek? Pak je nabídka od ZOO určená právě Vám!

Od dubna 2011 si můžete tato přání splnit v zoologické zahradě prostřednictvím výchovně vzdělávacího programu (VVP).

ZOO nabízí dva typy: Krmení vybraného druhu zvířete a Jeden den chovatelem v ZOO. Konkrétně si můžete vybrat z následující nabídky:

 • Jeden den chovatelem slonů
 • Jeden den chovatelem v pavilonu exotária
 • Krmení tuleňů
 • Krmení žiraf
 • Krmení a kontakt se slony

  Večerní prohlídky

  Zoo nabízí v netradičním čase po zavírací době možnost podívat se, co dělají zvířata v pozdních večerních hodinách. Poklidná procházka ztichlou zoologickou zahradou má neopakovatelnou atmosféru, kterou ocení všichni, kterým je blízký svět zvířat.

  Večerní návštěva zoo je určena pro dospělé osoby i děti, u kterých je věková kategorie od 10 let. Prohlídky se konají 1x za 14 dní během prázdnin vždy v pátek od 19.30 hodin v termínech 1. 7., 15. 7., 29. 7., 12. 8. a 26. 8. Délka prohlídky je cca 90-120 minut. Kapacita skupiny je omezena počtem 25 osob, je nutné objednat se předem pomocí přihlašovacího formuláře zde na webových stránkách zoo. Po odeslání objednávky obdrží zájemce v nejbližší možné době doplňující informace. Platba probíhá vždy bankovním převodem, je nutné mít prohlídku zaplacenou předem (před absolvováním akce).

  Cena je 180 Kč pro dospělého a 90 Kč pro děti (od 10 do 15 let). V ceně je zahrnut vstup do zoo, průvodce, stylová svačina a malý dárek na památku.

  Jak z Penzionu Komtesa do ZOO Ústí nad Labem?

  Když půjdete z Penzionu Komtesa vlevo, na světelné křižovatce vpravo a k OMV vlevo a pod viadukt k Labskému nábřeží, pak po Labském nábřeží, za novým mostem první odbočkou vlevo na světelné křižovatce a  po zhruba 100 m vlevo jste za 22 minut procházkovým krokem před hlavním vchodem do ZOO. Když pojedete autem, bude vám cesta trvat jen 3 minuty.

Aktuálně v červenci: IYASA opět v zoo!

Naši zoo opět navštíví skvělá zimbabwská skupina IYASA, která u nás měla v loňském roce premiéru. Letos přijede v úterý 19. července, nezapomeňte si tento den odpoledne rezervovat k návštěvě zoo, užijete si úžasný kulturní zážitek!!!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.