Logo

V kraji Ústí nad Labem jezdí nostalgické vlaky a loď po Labi

V kraji Ústí nad Labem jezdí nostalgické vlaky a loď po Labi

 

První velikonoční sváteční den zahájil v Ústeckém kraji víkendový a sváteční provoz nostalgických vlaků na pěti železničních linkách a osobní lodi na Labi. Přinášíme také jízdní řády všech mimořádných linek (na konci článku). Udělejte si krásný výlet!

Nové železniční linky nesou v jízdních řádech kromě čísla označení „T“ jako turistické. Linky vedou vesměs po historických tratích, které jsou pro víkendové turistické cestování množstvím zajímavých cílů jako předurčené. Na všech (kromě Doupovska) nasadí dopravci historické vozy, se kterými se již nikde jinde běžně nesetkáte.

Kamenickým motoráčkem zvaným „Hurvínek“, plným nostalgických vzpomínek, se tak můžete po trati známé jako „Šenovka“ vydat na výlet linkou T1 z České Kamenice do Kamenického Šenova,“ zve k vyzkoušení nostalgických spojů radní pro dopravu Jaroslav Komínek a dodává: „Z ústeckého Střekova Vás do Velkého Března a Zubrnic po lince T3 zaveze Zubrnický motoráček. Stará známá „Švestková dráha“ ožije pravidelným provozem Středohorského motoráčku z Lovosic do Třebenic, Třebívlic a Mostu. Jezdit tu bude jeden z posledních provozuschopných vozů řady M 240.0 s přezdívkou „Singrovka“, nebo také „Kachna“.

Linka T5 patří Podřipskému motoráčku, kterým se svezete z Libochovic přes Mšené-lázně do Roudnice nad Labem nebo obráceně. Nasazuje se tu vůz zvaný „Ponorka“. Za zajímavými cíli v Dolním Poohří vás dopraví linka T6 – Doupovský motoráček. Jeho trať vede z Kadaně do Podbořan s odbočkou do Radonic u Kadaně. Specialitou v systému dopravy Ústeckého kraje je lodní osobní turistická linka 901 z Ústí nad Labem do Litoměřic, na které se můžete setkat buď s lodí „Ústí nad Labem“ nebo s lodí „Porta Bohemica“.

 

Zavedení zážitkových historických turistických linek by se neobešlo bez objednávky Ústeckého kraje ve výši 10 a půl milionu korun.

 

Historické turistické motoráčky a loď budou jezdit až do konce letošního října a platí na nich běžný tarif DÚK. Na výlet spojený s nevšedním dopravním zážitkem se tedy vlaky a autobusy v systému DÚK můžete vydat s jedinou jízdenkou třeba již z místa Vašeho bydliště. Kromě linek T1 a T3 je na nich dle individuální kapacity možný převoz jízdních kol.

Autorem článku je Oldřich Hájek.

V loňském roce jsem se svou rodinou podnikla výlet motoráčkem Hurvínek ze Střekovského nádraží do Zubrnic na jarmark. Byl to úžasný zážitek a nejen pro děti. Cestou se od průvodčích dozvíte spoustu zajímavostí o historii cestování a nejen to. Nádherná krajina vás okouzlí rovněž a možnost nahlédnout pod pokličku historie vás nesmírně obohatí. Zde je několik fotek z rodinného alba, které vám atmosféru starých časů trošku přiblíží.

 

Zde najdete i jízdní řády.

http://www.e-usti.cz/zpravy/3690-poprve-na-trase-o-vikendech-a-svatcich-jezdi-v-kraji-nostalgicke-vlaky-a-lod-po-labi

Milí hosté, máte jízdenku z vláčku nebo lodi ze stejného dne jako ubytování? Penzion Komtesa vám poskytne při předložení jízdenky 5% slevu na pobyt.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Penzion Komtesa © 2014. Obsah tohto webu můžete kopírovat pokud dodržíte licenci.

Více v Novinky
Muzeum města Ústí nad Labem slaví 140 let

Desítky tisíc knih, pitevnu a mnoho depozitářů ukrývá Muzeum města Ústí nad Labem, které letos slaví 140 let A při...

Zavřít